İçerik

Photoshop ile birleştirilmiş yapay zeka: Generative Fill nedir?

Bu yılın başlarında Adobe, birçok Creative Cloud uygulaması için üretici yapay zeka araçları ve özellikleri seti olan Firefly’ı duyurdu.Artık Firefly araçlarından biri olan Adobe Üretken Dolgu özelliğiünlü Photoshop fotoğraf düzenleme uygulamasının beta sürümüne eklendiğini duyurdu.

Adobe tarafından yapılan bir basın duyurusu, Generative Fill for Photoshop’un fotoğraf editörlerinin görüntülere içerik eklemesine, kaldırmasına veya genişletmesine yardımcı olmak için tasarlandığını belirtti.

Açıklamada, ” Productive Fill, kullanıcıların sıkıcı görevleri azaltmasını ve etkileyici sonuçlar elde etmesini sağlamak için görüntülerin perspektifini, aydınlatmasını ve stilini otomatik olarak eşleştirir. Üretken Doldurma, saniyeler içinde dijital içerik oluşturmak için doğal dil ve kavramların kullanımıyla yaratıcı ifadeyi ve üretkenliği genişletir ve içerik oluşturucuların yaratıcı güvenini artırır.” denildi.

Adobe’nin Firefly platformunun değerli bir özelliği, şirketin kendi Adobe Stock manzaralarından alınan fotoğrafların yanı sıra açık lisanslı ve kamu malı içeriği kullanmasıdır. Başka bir deyişle, Verimli Dolumözellikler, içeriğin telif hakkı kısıtlamalarıyla uğraşmak zorunda kalmadan kullanılmasına izin verir.

Ayrıca, Adobe’nin bu formda oluşturulmuş olarak etiketlenecek yapay zeka tarafından oluşturulan üretken içerik için kendi etiketi vardır. AI Etik KurallarıŞunu da belirtir: “ Üretken Doldurma, İçerik Kimlik Bilgileri’ne dayanır ve içeriğin insan tarafından mı, yapay zeka tarafından mı yoksa yapay zeka tarafından mı düzenlendiğini insanlara bildirmede değerli bir rol oynar. İçerik Kimlik Bilgileri, dijital içerik için ‘besin değerleri’ ile ilgilidir ve nerede kullanıldığına, yayınlandığına veya saklandığına bakılmaksızın içerikle alakalı kalarak doğru atıf yapılmasını sağlayarak tüketicilerin dijital içerik hakkında bilinçli kararlar almasına yardımcı olur.

Photoshop’taki Üretken Doldurma özelliği bugün masaüstü beta sürümünde mevcuttur. Ayrıca Firefly beta uygulamasındaki modüle dahildir.Özelliğin 2023’ün ikinci yarısında genel kullanıma sunulması bekleniyor.

emirgaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu