Haber

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları Türkiye’de protesto edildi

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının yoğunlaşması, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Malatya’da protesto edildi.

Gaziantep Demokrasi Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını yoğunlaştırmasını kınadı.

Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan vatandaşlar tekbir getirerek, “Kahrolsun İsrail”, “Filistin’e selam”, “Katil İsrail Gazze’den defol” gibi sloganlar attı.

Adıyaman

İsrail’in abluka altındaki Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto eden vatandaşlar Adıyaman Demokrasi Parkı’nda toplandı.

Tekbir getirerek saldırıları kınayan vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim okudu ve baskınlarda hayatını kaybedenler için dua etti.

Kahramanmaraş

Kahramanmaraş’ta Necip Fazıl Kültür Merkezi önünde toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Çeşitli pankart ve pankartlar taşıyan, Filistin ve Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, İsrail aleyhine sloganlar atarak tekbir attı.

Grup gösterilerin ardından dağıldı.

Malatya

Malatya’da Kernek Meydanı’ndaki Karagözler Camii önünde toplanan vatandaşlar, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırısını protesto etti.

Grup, ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla sloganlar attı, tekbirler attı ve saldırılarda hayatını kaybeden Filistinliler için dua etti.

gedizajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu