Haber

CHP’den Haluk Levent’e adaylık teklifi gelmedi

CHP’li Haluk Levent açıklaması: “Haluk Levent’e veya başka birine adaylık teklif edilmesi söz konusu değildir.”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi Parti Sözcüsü Deniz Yücel, “Hatay sorunu gündemimizde olmadı. Bu nedenle Haluk Levent’e ya da kurumsal düzeyde herhangi bir kişiye adaylık teklif edilmesi söz konusu değildir.”

CHP Parti Sözcüsü Deniz Yücel, bugün gerçekleştirilen MYK gündemine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Türkiye’nin ekonomik açıdan zor bir dönemden geçtiğini belirten Yücel, Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısına da değinerek, “Ülkede 6 Şubat faciasını andığımız gün terör yine pusuya düşürüldü. Bir vatandaşımız hayatını kaybetti. İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde gerçekleştirilen hain terör saldırısında Allah’tan rahmet, ailesine sabırlar dileriz.” “Başsağlığı diliyorum. Terörü kınıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Teröristleri etkisiz hale getiren kahraman polislerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.”

“Haluk Levent’e ya da bir başkasına adaylık teklif edilmesi söz konusu değil”

Sanatçı Haluk Levent, sosyal medya hesabından, “Hatay Büyükşehir Belediyesi başkan adaylığı için CHP’den teklif alınmasıyla ilgili: Canlarım! Ben arkadaşların başkanıyım ve siyasi bir kimliğe bürünemem. diğer siyasi partiler. Onur duydum. Ama siyasete girmeyeceğim konusunda kararım kesindir.” CHP’den adaylık teklifi aldığını açıklayarak, “Bu ülke için yapacak çok işimiz var” dedi. Haluk Levent’in bu açıklamasının ardından Lütfü Savaş’ın Merkez Yönetim Kurulu adaylığı konusunda herhangi bir görüşme yapılmadığını söyleyen Yücel, “Hatay meselesi gündemimizde yoktu. Dolayısıyla Haluk’a adaylık teklif edilmesi söz konusu değil” dedi. Levent veya kurumsal düzeydeki herhangi bir kişi.” .

elbeyliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu